Skip to content

Almanya’dan unutulmaz bir grup!

Exif_JPEG_420

Paris turlarıma bazen Fransa’ya komşu ülkelerden arkadaşlar gelir. Yaşadığımız iki Avrupa ülkesi arasındaki toplumsal farklardan, alışkanlıklardan tutun da, her iki ülkedeki Türkiye asıllı vatandaşlara konumuz boldur. Hele bir de grup içi pozitif duygu akışkanlığı yüksekse, Paris turlarım hem onlar, hem de benim için unutulmaz olur.

İşte tam öyle, ağzımdan çıkan her sözcüğü dikkatle dinleyen, soru soran, merak eden, heyecanlanan, müzik yapan, şarkı söyleyen ki, bana da söylettiler:) fıkır fıkır, rengarenk bir Almanya grubuylaydım geçenlerde. Sıradışı Paris Rehberi Facebook sayfama da yerleştirdiğim fotoğraf albümümüze birbirinden güzel yorumlar yaptılar. İşte Paris turumuzdan artı fotoğraflar, grubun Eyfel’in ayağında çalıp söylediği, dans ettiği bir video ile Paris turlarım hakkındaki yorumlarından sadece ikisi! Gerisi Siradisi Paris Rehberi Facebook safyamda:

Cengiz Uzun: “Tur organizatörü olarak (Kelebektur) tek kelimeyle ‘mükemmel ötesi bir rehber’ diyebilirim. İşini severek yapan nadir rehberlerden birisin. Seni çok sevdik ve seni bir daha görecegimiz güne şimdiden seviniyoruz tüm grup olarak. Bu kadar bilgiyi nereye sığdırdığını da bilmek istiyorum. :)”

Hatice Yurttaş: “Paris, aşıklar şehri! Hayalimde sokak arasını gezdiğim şehir ve Paris’i harf harf yaşatan özel bayan! Her harfinde bilgi kaynayan, bilgi bombası, yürüyen ansiklopedi, mükemmel ötesi rehber! On parmağına onlarca marifet sığdıran harika kadın! Sizinle Paris’i gezmek, yaşamak öyle güzeldi ki! Bana tarihi sevdiren mükemmel tarih öğretmeni! Sizinle tanışmak harikaydı! Türkçe’nize, bilginize, yüreğinize, sevginize hayran kaldım. İyi ki varsınız, iyi ki sizinle Paris’i tanıdım. Paris kadar özelsiniz. Sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.”

 

Comments are closed.