Skip to content

Paris Disneyland’a Noel geldi bile!

 

Disneyland

Geçenlerde bir Paris tur grubuyla Disneyland’daydım. Ne göreyim: Paris Disney’e Noel gelmiş bile! Fotoğraflar: Aslı Ulusoy-Pannuti

Rengarenk kostümleri, cıvıl cıvıl makyajları ve birbirinden ilginç danslarıyla Disneyland kahramanları, 25 Aralık Noel bayramını Paris’e getirdiler bile!

Geçenlerde çok tatlı bir grupla Paris turundaydım. Paris’e gelen herkesin illa ki görmek istediği Disneyland’a ayırdık bir günümüzü. Daha içeri girişte bizi karşılayan dev Noel ağacı ve yine ona eşlik eden Noel süslemeleriyle Disneyland her zamankinden çok bir şenlik yeriydi adeta..

Disneyland

Paris Disney’deki Noel şovunda dansçıların payı büyük muhakkak..

Öncelikle belirtelim: Disneyland’da hızlı tren, Karayip korsanları, hayaletli ev, dünyanın her yerinden oyuncak bebeklerin geleneksel elbiseleriyle dans edip şarkı söylediği atraksiyonların (oyunların) yanı sıra, Disney kahramanlarından oluşan bir ekibin yaptığı müzikli bir gösteri de var. Yaz ve kış değişen saatleriyle bu gösteri günde birkaç kez tekrarlanıyor. Disneyland’ın ana parkını yani Disney Park’ı baştan sona yürüyerek geçen kahramanlar Noel zamanı artı bir gösteri ekliyorlar geçitlerine:

“Paris Disney Noel şov”!

Disneyland

Ren geyikleri Noel’in bir simgesi muhakkak…

Kızaklar üzerindeki geyiklerden tutun da, karlar üzerinde dans eden Mini ve Mickey üç yaşından 83 yaşına herkesin ilgi odağı haline geliveriyor. Hatta şöyle söyleyeyim: Yaklaşık yarım saat boyunca herkes bu şova kilitleniyor. Benim gibi gürültüden ve yüksek sesli müzikten hoşlanmayan birini bile baştan çıkartacak kadar allı pullu, albenili bir gösteri bu..

Paris Disneyland

Kızaksız Noel olur mu hiç!

“Kışın Disneyland’a gidilir mi?” diye soran arkadaşlara kısa ve net yanıtım: Gidilir, özellikle Noel döneminde, bu parkta hiçbir zaman göremeyeceğiniz kadar renge ve eğlenceye tanık oluyorsunuz çünkü!. Ve yaz aylarına göre çok daha kısa kuyruklara..

Paris Disneyland’daki Noel şovundan çektiğim kareler..

Paris DisneylandParis DisneylandParis DisneylandParis Disneyland

Comments are closed.