Skip to content

Paris Dünya Turizm Fuarı’na ev sahipliği yaptı

@Aslı Ulusoy-Pannuti[
Başta Fransa olmak üzere aralarında Türkiye’nin de olduğu çok sayıda ülkenin turistik tanıtımının yapıldığı Paris Dünya Turizm Fuarı 15-18 Mart 2018 tarihlerinde Paris yakınlarındaki uluslararası sergi salonlarından birinde yapıldı. Parislilerin bahar ve yaz tatilleri için bin bir fikir sunan fuarda Türkiye çok güzel bir standla yer aldı.

@Aslı Ulusoy-Pannuti

Paris’te bu yıl 43’ncüsü düzenlenen Paris Dünya Turizm Fuarı ilkbahar ve yaz tatilleri kadar, kısa hafta sonu kaçamakları için de bin bir fikirle doluydu. Turizm ofislerinin, tur operatörlerinin, seyahat acentalarının, kısacası turizme ilişkin her türlü kurumun katıldığı fuar rengarenk afiş ve kitapçıkların yanı sıra ilginç yeme içme standlarıyla da dikkat çekiciydi. Korsika’dan Bordeaux’ya Fransa’nın birbirinden turistik bölgeleri doğal ve tarihi güzellikleri kadar yeme içme alışkanlıları vs ile de tanıtıldı.

@Aslı Ulusoy-Pannuti

Paris’teki turizm fuarı çeşitli tematik konulardan oluşuyordu. Bunlardan biri dil öğrenme amaçlı seyahatlerdi. Fuardaki tanıtımlarda sadece bir dil değil, aynı zamanda söz konusu dilin ülkesinin kültürünü de öğrenmenin önemi vurgulandı.

Kısa tatiller

@Aslı Ulusoy-Pannuti

Fuarın temalarından biri ise ‘kısa süreli şehir keşifleri’ idi. Genellikle uzun süreli tatillerden zevk alan Fransızlara bir hafta sonu uzunluğunda tatillerin de önerildiği bu bölümde kültür ağırlıklı geziler önerildi.

Çocukların da unutulmadığı fuarda tamamen onlara yönelik oyun alanları, animasyonlar ve tüm dünyadan adet ve geleneklerin öğretildiği çeşitli keşifler çocukların ilgi odağı oldu.

Turizm ve gezi konulu kitap standları ile özürlülere yönelik tatil imkanlarının mercek altına alındığı bölümler de Paris’teki turizm fuarının konuları arasındaydı.

Türkiye de Paris’teydi!

500’den fazla turistik noktanın tanıtıldığı Paris turizm fuarında ‘Türkiye-İstanbul’un ülkesi’, ‘Türkiye-Ölüdeniz’in ülkesi’ sloganlarının yer aldığı Türkiye standı ise geniş ve ferah biçimiyle etkinliğin belki de en güzel standlarından biriydi.

Paris Dünya Turizm Fuarı’ndan diğer kareler:

@Aslı Ulusoy-Pannuti

@Aslı Ulusoy-Pannuti

@Aslı Ulusoy-Pannuti

@Aslı Ulusoy-Pannuti

@Aslı Ulusoy-Pannuti

@Aslı Ulusoy-Pannuti

Comments are closed.