Skip to content

Paris Rodin Müzesi Sevgililer Günü’nü kutluyor

@Aslı Ulusoy-Pannuti

Taştan çıkıp nefes alacak hissi veren, her biri birbirinden ince heykelleriyle yerli yabancı sanatseverleri heyecanlandıran büyük bir ismin, Auguste Rodin’in eserlerinin sergilendiği Paris Rodin Müzesi, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne hazırlanıyor. ‘Soirée Love’ (Aşk Gecesi) başlığı altında hazırlanan gece, sanatsever aşıkları meraklandıracak türden.

‘Öpücük’. @Aslı Ulusoy-Pannuti

René Avigdor’un ‘Rodin atölyesinde’ tablosu. @Aslı Ulusoy-Pannuti

Bir heykeltıraş düşünün: Yaptığı tüm eserlerle dünyaca ünlü olsun.. Bir heykeltıraş düşünün: Elinden çıkan her heykel büyük bir sanat eseri sayılsın. Bir heykeltıraş düşünün: Yaşadığı dönemde ve sonrasında yerli yabancı herkesi hayran bıraksın kendisine. Bir heykeltıraş düşünün: Kendisine çıraklık eden kadınların aşık olduğu, yanıp tutuştuğu.. Hele hele biriyle unutulmaz bir aşk hikayesi yaşamış, filmlere, romanlara konu olmuş. Auguste Rodin! Türkiye’de ‘Düşünen Adam’ heykeliyle tanınan bu evrensel sanatçının Paris’teki ünlü malikanesi, yani Rodin Müzesi St Valentin Sevgililer Günü’ne, sanatçıya, bu duygu adamına yaraşır bir etkinlik gecesiyle hazırlanıyor.

@Aslı Ulusoy-Pannuti

Sıradışı bir gece yaşamayı planlayan çiftler için hazırlanan ve 19:00-23:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek gecenin bir benzeri daha önce de yapılmıştı, yani Rodin Müzesi Sevgililer Günü’nü ikinci kez bu türden bir etkinlik serisiyle kutluyor.

@Aslı Ulusoy-Pannuti

Müzik ve şiirsel sürprizlerle süslenen ‘Sevgililer Gecesi’ Rodin Müzesi’nin romantik ışıklandırmasıyla bambaşka bir gece yaşatacak ziyaretçisine.

Rodin gibi büyük bir ustanın elinden çıkma, her biri bir şaheser sayılan, kimi umutsuz aşka düşmüş, kimi aşık, kimi mutlu, kimi mutsuz modellerin konu edildiği heykellerse, sanatsever aşıklara bambaşka bir tecrübe yaşatacak muhakkak.
Aşık olsun olmasın, Paris’e o tarihlerde gelecek tüm sanatseverlere duyurulur.

Paris Rodin Müzesi’nde çektiğim diğer karelerden birkaç örnek:

@Aslı Ulusoy-Pannuti

Camille Claudel ile Rodin’in aşkı filmlere, romanlara konu olmuş, hala çok diri ve dokunaklı bir hikayedir. @Aslı Ulusoy-Pannuti

Camille Claudel’in elinden çıkma Rodin portresi. @Aslı Ulusoy-Pannuti

Comments are closed.