Skip to content

Paris, we love you!

Paris we love you

Paris’te yaşanan 13 Kasım saldırılarından sonra turizmde bir düşüş yaşanınca, Paris’teki turizm profesyonelleri bir kampanya başlattı: “Paris, we love you”!


Paris’te turizm bu yıl, diğer yıllara göre biraz daha hafif geçiyor. Her zaman tıklım tıklım görmeye alışık olduğumuz ressamlar tepesi Montmartre, geçtiğimiz yıllarda yabancı turistle dolup taşarken bu yıl sayı azalmış gibi. Ülkeye en çok gelen turist grubu olan Amerikalılar ile Japonların sayısında ciddi bir düşüşten söz ediliyor. Bununla birlikte belirtelim: Paris’te hayat son derece normal koşullarda akmaya devam ediyor. Türk turistse her zamanki yoğunlukta Paris’e gelmeye devam ediyor.

Paris’te yaşanan saldırılar nedeniyle son yılların en büyük turist düşüşünü yaşayan şehirde Nisan ayında yapılan açıklamaya göre otellerde yatakların yüzde 50’si boştu. Bu nedenle Paris’e turist taşıyan, misafir eden firmaların öncülüğünde, Paris saldırılarının hemen ertesinde başlatılan kampanya bugünlerde hayli gündemde.. ‘Paris, we love you!’ sloganı Paris’in göbeğinde, Louvre’un hemen karşısındaki Palais Royal’in önünde dev bir ‘hashtag’ isaretiyle konmuş durumda. Bu dev sloganın önünde fotoğraf çektirmek ve Paris’in şu sıralar hayli moda instagram adresi ‘Paris, we love you’ya postalamak isterseniz zamanınız kısıtlı: Paris’e 14 Haziran 2016 tarihine kadar geldiniz geldiniz, yoksa çok geç! 😉

Paris hikayelerinin gerisi mi?

DSC_1189Tabii ki Siradisi Paris Rehberi ile yapacağınız Paris turlarında..
Paris turlarımda görüşmek üzere.

Fotoğraf: Siradisi Paris Rehberi

Comments are closed.