Skip to content

Sıradışı Paris Rehberi Ekşi Sözlük’te!

 

Exif_JPEG_420

Paris rehberliğimin en hoş taraflarından biri de, çok farklı ufuklardan, geçmişlerden insanlarla tanışıyor olmam muhakkak.. Türkiye’de yaşamaya devam etseydim belki de hiç karşılaşamayacağım bu rengarenk kişilikler arasında meğer bir de Ekşi Sözlük yazarı varmış! 🙂 Geçenlerde yaptığımız tur öyle hoşuna gitmiş ki, evine dönünce aşağıdaki güzel satırları yazmış. Arzu eden Ekşi Sözlük‘ten, arzu eden aşağıdan, Paris rehberi Aslı Ulusoy-Pannuti hakkında yazılan satırları okuyabilirler (Metni, ekşi sözlük’teki yazım kurallarına uygun olarak bıraktım):

paris şehri tur rehberi

esasında mesleği gazetecilik olan lâkin kendisini bilimsel yönden ve genel kültür açısından ziyadesiyle geliştirmiş bir hanım kendisi.

paris gezisinde tur şirketinin beni otele atıp bir daha asla aramaması üzerine ülkeden ilk uçakla kaçıyorken internette keşfettim kendisini ve bu vesileyle tanışmış olduk. alışılmış gruba bağlı ve bağımlı işlevsellikten uzak turların aksine ne istediğini bilenler için aslı hanım bulunmaz hint kumaşı. öğrenciler, üniversite hocaları, ev hanımları, uluslararası şirketler dahil olmak üzere kişiye özel ve grup rehberlik hizmeti sunuyor. hepimizin hem paristen hem de şehir turlarından beklentilerimiz bambaşka.. sanatseverlerin, ruhundaki sanatçıyı dışarı çıkarmakta sabırsızlanan veyahut cafeleri keşfedip bir eiffel’i görelim mona lisa’ya da selam verdikten sonra yiyip içelim diyorsanız da aslı hanım doğru adres olacaktır. bu arada oldukça keyifli ve üretici bir tur olmasının yanında kesenizi de rahatlatacaktır. zira piyasa turları kişi başı 40 şu, 30 bu, 25 şu derken alacağınız özel ve de özenli olan bu hizmetten çok daha pahalı ve rezil oluyor. söz konusu paris ise mesleğinin hakkını dolu dolu veren aslı hanım ile tanışın!

 

Comments are closed.