Skip to content

Sıradışı Paris Rehberi TRT Radyo’ya davetliydi!.


Paris kültür muhabirliğini yaptığım TRT Türkiye’nin Sesi Radyosu Hayatın Sesleri programına Sıradışı Paris Rehberi’ni anlatmak için davetliydim. 11 Aralık 2017 Pazartesi günü TRT Ankara’da gerçekleştirdiğimiz söyleşinin görüntülü ve sesli kaydını bu sayfadan seyredip, dinleyebilirsiniz.


TRT’nin güzel sesli spikeri Nilgün Bilbal Doruk ile… Fotoğraf: Meltem Çetinkök Afşar

Sıradışı Paris Rehberi bu kez TRT Türkiye’nin Sesi Radyosu’nun konuğuydu.

Son bir yıldır Paris kültür muhabirliğini yaptığım Hayatın Sesleri programına katılmak üzere Ankara’daydım. Paris gibi güzelliğiyle dünyaca ünlü bir şehirde Türk rehber olmak… Bir yandan takibinde olduğum kültür haberleriyle Paris’in nabzını tutarken, diğer yandan ülke hasretimi Türkiye’den gelen turistlerle dindirmek… Türkiye’den Paris turlarıma gelen arkadaşların merak ettikleri ve en çok şaşırdıkları şeyler… Türkiye ile Fransa arasındaki en belirgin farklar… Paris’in ünlü Şanzelize (Champs Elysées) Caddesi’nden önyargılarımıza vs derken unutulmaz bir sohbet oldu yaptığımız.

Paris’ten Ankara’ya…

Program ekibiyle..

Sıradışı Paris Rehberi’nin turlarına katılmış ya da katılacak herkesin ilgisini çekeceğini düşündüğüm bu tatlı söyleşiyi, elinizde kahveniz zevkle dinleyeceğinizden eminim.

Bu arada TRT Türkiye’nin Sesi Radyosu Hayatın Sesleri programının her biri birbirinden sempatik ve misafirperver ekibine, yapımcı Gülşen Ayvaz, sunucu Nilgün Bilbal Doruk ile yardımcı prodüktör Meltem Çetinkök Afşar’a sonsuz sevgi ve saygılarımı göndermek isterim. O gün yerinde bulunamayan yapımcı Feray Uz’a da program öncesi ve canlı bağlantılarımız sırasındaki yardımları, hiç eksik etmediği tatlıdili için binlerce teşekkür.

Tıpkı tüm Paris haberlerimin başında söylediğim gibi Paris’ten Ankara’ya selam, sevgi gitsin yine…

Meraklısına!

Sıradışı Paris Rehberi daha önce de TRT İstanbul Radyosu’na konuk olmuştu. 6 Ekim 2012’de benimle Paris rehberliğim üzerine yapılan canlı program kaydını dinlemek için tıklayınız.

 

 

Comments are closed.