Skip to content

Klasik Turlar

paris turlarEyfel Kulesi’ne çıkış ve Seine nehrinde tekne turu

Bu turumuzda Paris’in en sembolik mekanlarından birine Eyfel Kulesi’ne gidiyor, kulenin ikinci katına çıkıyoruz. Paris’in kuleden panoramik görünümü unutulmaz! Ardından Seine nehrine iniyor, bir saatlik tekne turuyla şehrin sağ ve sol yakasındaki eserleri görüyoruz. Tur boyunca gördüğünüz yerler hakkında Türkçe açıklamaları benden dinleyebileceksiniz.

Latin Mahallesi, Lüksemburg Bahçesi ve St Germain Mahallesi turu

Bu turda Paris’in Latin Mahallesi diye anılan bölgesine gidiyor, Sorbon Üniversitesi, Sorbon Meydanı, Pantheon gibi ünlü köşelerini dışarıdan görüyoruz. Ardından, Paris’in en güzel bahçelerinden birine, Lüksemburg Bahçesi’ne geçiyoruz. Bahçede vereceğimiz fotoğraf arasından sonra yolumuz Paris’in entelektüel kafeleriyle ünlü St Germain Mahallesi’ne düşecek. Mahallede şehrin en eski kilisesini görecek, tur sonunda Sartre, Beauvoir gibi büyük isimlerin uğrak kafelerinde kahve içebileceksiniz.

Cite adası (Ile de la Cité), Saint Louis Adası (Ile Saint Louis) ve Marais turu

Paris’in tam göbeğinde, Seine Nehri üzerindeki iki adadan başlayan yürüyüşümüz, kiliseleri, yahudi mahallesi, Vosges Meydanı ile ünlü Marais bölgesinde sürecek. Adaların Paris’in geçmişindeki önemi büyük: Çünkü şehir bundan tam 2000 yıl önce, Cite adasında kuruluyor. Bugün üzerindeki Notre Dame Katedrali ile şehrin en çok turist alan noktası haline gelen adanın hemen arkasında yer alan küçük ada Saint Louis ise hediyelikçileri, kafeleri, dondurmacıları ile Paris’in ortasında minik bir köy adeta… Tur sırasında uğrayabileceğimiz Berthillon dondurmacısından alacağımız dondurmalarsa bu gezinin tadı tuzu olacak…