Skip to content

Paris’in Büyükşehir Belediyesi

Paris turlarıma gelip de “Bu nasıl heybetli bir belediye binasıdır” diyen herkese söylerim: “Siz bir de içini gezseniz..” Tavan süslemelerinden duvar resimlerine, perdelerine her yanı göz kamaştırıcı bu yapı aslında, Paris Seine nehrinin kıyısında, Grev Meydanı’nda 1100’lerde yükselen bir yapının mirasçısıdır.

Read more

Parisli söyleşilerim

Basında yayımlanan “Parisli” söyleşilerimin tamamına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Read more

Medyadayım

Paris’teki Elele Derneği ile gerçekleştirdiğimiz “Turcs en France” (Fransa’daki Türkler) başlıklı, fotoğraflı kitap Bleu Autour Yayınevi’nden, ISBN 9782912019585 ile yayımlandı. Kitaptaki 13 aile portresinden 9’u bana ait.

Read more

Louis Vuitton ve Paris sergisi

Paris’te, Şanzelize (Champs Elysées) üzerindeki 1914 tarihli ana mağazasıyla, Paris rehberi kitaplarının ve Paris’e birkaç günlüğüne gezmeye gelmiş turistlerin klasik adresidir Louis Vuitton.

Read more

Fransa’da öncelik güvenlik!

10 Haziran-10 Temmuz arası 24 takımla 51 karşılaşmayı ağırlayacak Fransa aylardır bu büyük futbol şöleninin hazırlığında. Stadların yenilenmesi ve inşası için ayrılan toplam 1,7 milyar Euro’luk bütçe bu hazırlıkların bir parçası. İşin en önemli kısmı ise maçların güven ortamında yaşanmasını sağlamak muhakkak.

Read more

Paris’e 200 km: Lens!

2012’de dünyaca ünlü Louvre Müzesi’nin şubesinin açılışıyla gündeme oturan Fransızların eski maden şehri Lens, şimdi de Avrupa Kupası’nın dört maçıyla gündemde. Onlardan biri 21 Haziran’daki Türkiye-Çek Cumhuriyeti karşılaşması…

Read more

Eyfel Kulesi’nde!

Paris Eyfel Kulesi 2016 Avrupa Şampiyonası’na katılan ülke takımlarının renklerine bürünüyor!

Read more

Paris saldırılarının mekanları!

Şu sıralar başta Parisliler olmak üzere turizm ortamında çalışan herkesi şaşırtan, garip bir turizmle karşı karşıya Paris: 13 Kasım Paris saldırıları sonrasında yabancı turistlerde oluşan ‘saldırı mekanlarını görme ve fotoğraflama’ merakı, gerek acentacıları, gerekse sıradan vatandaşları hayrette bırakıyor.

Read more

Böyle olur Makedon dügünü!

Düğün var düğün! Hem de Makedonya’da, Tetova’da! Yeşil Bursa’yı hatırlatan Osmanlı’nın Kalkandelen şehri, üç gün boyunca dünyanın merkezi oldu bizim için. Makedon Ivo ile İtalyan Federica’nın ‘davullu zurnalı’, baklava börekli unutulmaz düğünündeki çoğu şey bize öyle tanıdıktı ki…

Read more

Müzeler Gecesi!

Paris’in başkentliğini ettiği Ile de France Bölgesi, başta Paris olmak üzere dört bir köşesindeki birbirinden ilginç müzesini 21 Mayıs 2016 gecesi halka ücretsiz olarak açıyor.

Read more